Σκόραρε ξανά με την Αϊτή ο Πιερό! (vid)

Βρήκε δίχτυα ο Πιερό και έσπασε ρεκόρ με την Αϊτή

Ο Φραντζί Πιερό κατάφερε να πετύχει γκολ και στο δεύτερο παιχνίδι της Αϊτής κόντρα στην Αρούμπα. Ο επιθετικός της ΑΕΚ αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο και στο 89’ ευστόχησε από την άσπρη βούλα, διαμορφώνοντας το τελικό 5-3 για την ομάδα του.

Με αυτό το γκολ, ο Πιερό έφτασε τα 24 σε 32 παιχνίδια με την εθνική του ομάδα, ισοφαρίζοντας την επίδοση του Γκόλμαν Πιερ, ο οποίος είχε σκοράρει 24 φορές σε 30 ματς την περίοδο 1996-2003 και βρίσκεται στην 4η θέση των σκόρερ της Αϊτής.

Ο Πιερό αποθεώνεται από τον Τύπο της χώρας του για την εκτελεστική του δεινότητα και εκτιμάται ότι σύντομα θα σπάσει κι άλλα ρεκόρ, στοχεύοντας στην πρώτη θέση των σκόρερ της εθνικής Αϊτής.