ΑΕΚ - Κλαμπ Μπριζ: Πόσο θα διαρκέσει το φιλικό

Τι απόφαση έχει πάρει ο Αλμέιδα και γιατί - Πώς θα γίνει τελικά το φιλικό

Το Σάββατο η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει την Μπριζ στο 3ο φιλικό προετοιμασίας της

Η ΑΕΚ το Σάββατο αντιμετωπίζει την Μπριζ σε φιλικό αγώνα κεκλεισμένων των θυρών στο προπονητικό κέντρο της στο Χέιρστ.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 14:00 ώρα Ολλανδίας (15:00 ώρα Ελλάδας) και θα διαρκέσει ένα 45λεπτο, ένα 30λεπτο και ακόμη ένα 45λεπτο με δύο 15λεπτα ημίχρονα.

Και αυτό διότι ο Αλμέιδα για ακόμη ένα φιλικό θέλει να πάρουν οι ποδοσφαιριστές του αρκετό χρόνο συμμετοχής στο παιχνίδι.

Να θυμίσουμε ότι η ΑΕΚ έχει δώσει δύο φιλικά παιχνίδια (ήττα 6-0 από Αλκμάαρ, νίκη 3-0 με Μπέρσχοτ), με την Μπριζ θα είναι το τρίτο και στις 10 Ιουλίου θα διεξαχθεί το τελευταίο στο Μπουργκ Χάαμσταντ με ουσιαστικά δύο αντιπάλους σε τέσσερα4 45λεπτα.

Σίγουρα την Γάνδη και αναμένεται να μάθουμε και τη δεύτερη ομάδα.